Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Kosmetyka

Warto dbać o siebie latem – szczególnie o pękające naczynka

Wysłane przez w 30 marca 2017 – 10:35

Kobieta przez cale życie boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi lub kosmetycznymi. Może to być nadmierne owłosienie, choroba tarczycy, anemia lub rozstępy. Robi się coraz cieplej a kobiety odsłaniają swoje ciało nosząc krótkie spódniczki lub sukienki. Problemem na czasie mogą być pęknięte naczynka krwionośne na nogach. Takie zmiany potocznie nazywamy pajączkami, gdyż tworzą taki charakterystyczny wzór na nogach. Jak sobie poradzić z takim problemem jak usuwanie pajączków? Niestety nawet dobrej jakości preparaty lub kremy nie zlikwidują na stałe pękniętych naczynek. Mogą tylko delikatnie zmniejszyć na malej powierzchni ich występowanie lub zmienić kolor na jaśniejszy.

nogi bez pajączków

Czasami konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje powód powstawania takich zmian. Po uprzednim wywiadzie lekarz może dojść do wniosku, że jest to dziedziczne lub w wyniku złej diety. Szczególnie gdy nasze mamy lub babcie również borykają się z takim problemem lub nasza dieta uboga jest w żelazo i minerały. Warto również rozważyć wizytę u kosmetyczki oraz taki zabieg jak zamykanie naczynek. Nowatorskie metody mimo nowoczesności i kosztowności potrafią być skuteczne. Być może jest to troszkę droga metoda, lecz wiąże się również z komfortem i brakiem szpecących pajączków na nogach. Idzie lato, więc warto zmienić garderobę na lżejszą – odsłaniającą więcej ciała. Warto również zasięgnąć opinii w Internecie: na forach kosmetycznych czy plotkarskich lub portalach społecznościowych. Salony kosmetyczne również posiadają swoje strony oraz fanpage na Facebook, gdzie możemy się zapoznać z opiniami na temat porad czy zabiegów. Również w Internecie możemy znaleźć informacje na temat lekarzy oraz gabinetów.  Laserowe zamykanie naczynek posiada wielu zwolenników. Przed wizytą u kosmetyczki czy u lekarza warto poczytać na ten temat, żeby wszystko było zrozumiałe. Potem tylko czeka nas radość z pięknych nóg bez żadnych skaz oraz wymiana zimowej garderoby na letnią odsłaniającą więcej niż zwykle.

Kwestia laserowego zamykania naczynek jest opisana bardziej szczegółowo pod adresem http://lasercare.pl/en/zamykanie-naczynek-dla-kobiet.html

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.