Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna

Bóle miesiączkowe i inne problemy ginekologiczne

Wysłane przez w 3 sierpnia 2014 – 06:08

Wiele kobiet nie przepada za wizytami u ginekologa – twierdzą one, że jest to dla nich kłopotliwe czy wstydliwe. Wiele stara się, aby odwiedzać wyłącznie lekarzy-kobiety. Niestety, z powodu wstydu kobiety często rezygnują z regularnych badań, przez co narażają się na poważne choroby związane ze sferą intymną.

Regularne badania oraz wizyty kontrolne pozwolą również na wczesne wykrycie wszelkich zmian. Z jakimi problemami panie chodzą do lekarza? Podstawowym jest ból miesiączkowy. Co jest przyczyną bólu? Mogą to być zaburzenia w pracy hormonów – często ich praca jest rozregulowana, chociażby poprzez branie antybiotyków, stosowania terapii sterydami. Zwykłe przeziębienie może sprawić, że cykl miesięczny będzie rozregulowany. Bóle menstruacyjne mogą być również związane z nieprawidłową budową macicy. Warto jednak zapytać lekarza o przyczynę takich bólów.

Bóle miesiączkowe występują przed planowanym rozpoczęciem miesiączki i nie uznaje się je za zwiastun jakiejkolwiek choroby. Jednakże często zdarza się, że bóle uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Ból jest tak silny, że uniemożliwia poruszanie się, wykonywanie codziennych obowiązków. Jak radzić sobie z takim rodzajem bólu? Najpopularniejszym sposobem jest zażywanie ogólnodostępnych leków przeciwbólowych, dostępnych bez recepty. Leki te skutecznie pozwalają na rozluźnienie macicy i tym samym- niwelowanie bólu. Wśród bardziej naturalnych sposobów wymienić można ogrzewanie podbrzusza poprzez gorące okłady.

W grę wchodzą również ciepłe kąpiele, jednakże ginekolodzy mają podzielone zdania na ten temat, strasząc zasłabnięciami. Kolejnym problemem, z którym borykają się pacjentki, są nadżerki. To niewielkie zwyrodnienie nabłonka ściany macicy, które powstaje na wskutek złej pracy hormonów lub też uszkodzeń mechanicznych, często zachodzących podczas stosunków seksualnych. Nadżerka nie jest groźna dla zdrowia, jednakże wiele lekarzy zaleca jej wypalanie lub wymrażanie. Zabieg ten może wspomóc działanie narządów rodnych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.