Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna

Bóle jako skutek trybu życia

Wysłane przez w 29 października 2016 – 04:31

Ból mięśni to tak naprawdę konsekwencja wielu różnych czynników – mogą być to krótkotrwałe skurcze, zakwasy powstałe w wyniku zbyt dużego wysiłku fizycznego bądź z powodu długiej, przewlekłej dolegliwości. Bóle mięśni mogą mieć bardzo różną postać – czasem są ostre, czasem tępe, innym razem silne bądź słabe. Ból pojawia się także jako reakcja na różne bodźce – na przykład wówczas, kiedy go używamy (szczególnie tyczy się to zakwasów) bądź go dotykamy – nawet, jeżeli dotyk nie jest szczególnie mocny.

Bóle i skurcze mogą mieć wiele różnych przyczyn. Poznajmy kilka z nich.

Przede wszystkim jedną z nich jest podejmowanie nadmiernego wysiłku – tyczy się to sportowców, którzy forsują swoje ciała bardzo intensywnymi treningami na siłowni. Dochodzi wówczas do przeciążenia mięśnia, wytwarza się kwas mlekowy, tworząc tak zwane „zakwasy”. Wywołuje to mocna bolesność mięśni. Na początku stają się one spięte, twarde oraz bolesne w dotyku. W poważniejszych sytuacjach pojawia się spory obrzęk oraz zaczerwienienie, niektórzy nie mogą wówczas w ogóle korzystać z uszkodzonej partii mięśni, ponieważ odmawia ona współpracy. Inną przyczyną, z powodu której pojawiają się bóle mięśni, jest infekcja wirusowa. Nie tylko odczuwamy spory ból, ale również pojawiają się inne objawy takie jak gorączka, psychiczne poczucie rozbicie oraz ból przemieszczający się z różnych fragmentów ciała do innych.

Istnieje także zjawisko przewlekłego zmęczenia.

Funkcjonowanie osób z przewlekłym zmęczeniem

Osoby dotknięte tym schorzeniem odczuwają dziwne bóle mięśni, których wskazać nie mogą przyczyny. Równocześnie skarżą się na obniżony nastrój, złe samopoczucie i towarzyszące im zawsze i wszędzie uczucie zmęczenia, nawet mimo ogólnego wypoczęcia. W przypadku mięśni może także dojść do zapalenia tkanki, najczęściej z powodu wcześniejszego, reumatoidalnego zapalenia stawów. Bóle w tym przypadku są dość charakterystyczne – pojawiają się nagle, rano mięśnie są bardzo sztywne i bolesne podczas dotykania. Łatwo je zatem rozpoznać i odróżnić od innych rodzajów bólu mięśniowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.