Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Lekarstwa, Medycyna

W czym może pomóc probiotyk?

Wysłane przez w 30 czerwca 2014 – 10:36

Probiotyki są bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Pomagają one w lepszym trawienie, usprawniają pracę żołądka i wątroby, a tym samym zapobiegają problemom trawiennym, wzdęciom, biegunkom, zgadze. Ponadto dzięki probiotykom poprawia się nasza przemiana materii, a tym samym poprawiamy stan swojej sylwetki, usuwamy z organizmu toksyny i inne szkodliwe substancje, poprawiamy wygląda skóry i włosów.

Probiotyki są szczególnie potrzebne po kuracji antybiotykowej, która niszczy naturalną florę bakteryjną organizmu. Naturalne probiotyki znajdziemy w sfermentowanych produktach mlecznych, jak śmietana czy jogurt, w kapuście i ogórkach oraz buraczkach kiszonych, w sojowym serku tofu.

Czasami, zwłaszcza podczas i po kuracji antybiotykowej, naturalne probiotyki mogą nie wystarczać i wtedy konieczne okazuje się wspomożenie organizmu suplementami. Jednym z bardzo dobrych probiotyków okazuje się preparat 4 lacti. Jak każdy probiotyk,.

Kiedy zażywać?

Jest on zalecany do spożycia w trakcie i po kuracji antybiotykowej oraz wtedy, gdy odczuwamy trudności trawienne, cierpimy na nudności, biegunki, zgagę, zaparcia, wzdęcia. Aby preparat odniósł pozytywny skutek, należy go stosować przez tydzień lub dwa, czasami jeszcze dłużej. Najlepiej jest spożywać jedna kapsułkę leku dziennie, w trakcie lub po posiłku. Zazwyczaj lekarze zalecają, aby probiotyki przyjmować wieczorem, gdyż wtedy lepiej się wchłaniają do organizmu.

Stosowanie niewskazane

Należy jednak być ostrożnym w przypadku takich leków, gdy jest się w ciąży lub karmi piersią. Nie są tez one wskazane dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Zanim wiec kobieta ciężarna czy karmiąca bądź małe dziecko spożyje probiotyk, należy zasięgnąć rady lekarza i dowiedzieć się, czy można to zrobić.

W przypadku wszystkich innych osób można sięgać po probiotyki bez konsultacji z lekarzem. Lek ten jest bowiem wydawany bez recepty. Gdyby jednak pojawiły się u ans jakieś reakcje alergiczne, powinniśmy natychmiast przerwać jego stosowanie. Być może uda się dobrać inny, podobny lek, który nie będzie nam szkodzić.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.