Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Lekarstwa, Medycyna

Dieta na niestrawność i problemy z żołądkiem

Wysłane przez w 20 października 2016 – 12:01

Niestrawność dotyka chyba wszystkich ludzi. Od najmłodszych, przez kobiety w ciąży, po osoby starsze. Na pewno nie jest to zbyt przyjemne uczucie. Czujemy się wtedy pełni, wręcz przepełnieni i często pojawia się ból brzucha. Ból ten pojawia się w okolicach nadbrzusza i często utrzymuje się stosunkowo długu. Problem ten nie jest więc problemem, który można zlekceważyć, ponieważ jego skutki są bardzo odczuwalne.

Objawy niestrawności

Typowymi dla niestrawności objawami są zaparcia, czyli problemy z wypróżnieniem się. Pojawiają się także wzdęcia, które są także dosyć bolesne. Do tego spada komfort psychiczny, ponieważ czujemy się ociężali oraz opuchnięci. Wydaje nam się też, że ważymy kilka kilogramów więcej, ponieważ okolice brzucha są dużo większe. Problem ten dotyka zarówno kobiety i mężczyzn. Zazwyczaj tłuste jedzenie i zbyt duże porcje sprawiają, że żołądek ma kłopoty z wydzielaniem odpowiedniej ilości soków żołądkowych. Problem ten pojawia się najczęściej w okolicach świąt i różnych imprez rodzinnych, podczas których po prostu zjadamy za dużo.

Okazuje się, że na niestrawność można cierpieć także chronicznie, czyli wtedy kiedy wspomniane objawy utrzymują się bez konkretnych przyczyn ponad cztery tygodnie. Przede wszystkim, jest to związane z nieprawidłowym wydzielaniem soków żołądkowych. Na pewno ulgę przynoszą różnego rodzaju zioła. Pomocne są mięta pieprzona, rumianek, mniszek pospolity oraz piołun. Należy je pić w formie wywaru, można także zakupić gotową mieszankę. Najczęściej wspomniane zioła znajdują się w mieszankach poprawiających trawienie.

Jeżeli akurat nie mamy ich pod ręką, przydatne mogą być krople miętowe Amol na niestrawność, które również pomagają na niestrawność. One powodują szybsze wydzielanie kwasów żołądkowych. Krople są bardzo skuteczne i niemal natychmiast niwelują uczucie bólu i ciężkości. Niestrawność może nieść za sobą nieprzyjemne skutki i powodować choroby układu pokarmowego. Warto pamiętać, że układ pokarmowy powinien działać sprawnie aby cały organizm mógł normalnie funkcjonować.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.