Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Lekarstwa, Medycyna

Kiedy dopada migrena

Wysłane przez w 29 października 2016 – 07:31

Czy wiesz, czym są uciążliwe bóle głowy? Prawdopodobnie tak – aż 35% osób w wieku średnim przeszło bowiem przez chociażby jeden epizod migreny. Niestety, choroba ta dotyka ogromną część naszego społeczeństwa, zarówno mężczyzn jak i kobiety, zdecydowanie uprzykrzając im życie. Migrena objawia się przede wszystkim uporczywym bólem w obrębie głowy, który uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek czynności. Tak naprawdę napad paraliżuje – osoba nie jest w stanie wykonywać nawet najprostszych obowiązków, a najlepszym dla niej wyjściem jest po prostu… sen.

Migrena jednak nie zawsze wygląda tak samo – należy tez nauczyć się różnicowania migreny od zwykłego bólu głowy.

Migrenowy a zwykły ból głowy

Migrenowy ból głowy różni się wieloma aspektami od zwykłego napadu bólu. Przede wszystkim na on charakter tętniący – mamy wrażenie, jakby coś rozsadzało nam czaszkę od środka, waliło i dudniło. Co więcej, ból migrenowy najczęściej nie obejmuje całej głowy, a rozpoczyna się jedynie od jej jednej strony. Jest niezwykle silny i pojawia się wiele razy, a zatem ma charakter przewlekły, nie jest po prostu pojedynczym epizodem, który nieszczęśliwym trafem wpadł właśnie na nas. Napad migreny to też nie kwestia piętnastu minut, a wielu godzin – szacuje się, że ból może trwać średnio od 4 do 72 godzin. Jak widzimy, przy wyższej granicy migrena może wyłączyć nas z życia codziennego i zawodowego nawet na kilka dni, bowiem podczas napadu niemożliwe jest wykonanie jakichkolwiek obowiązków.

Ból także trwa różnie – w niektórych przypadkach może trwać po kilkanaście minut z małymi przerwami, w innych zaś – bez jakichkolwiek pauz.

Migrena a płeć

Niestety, migrena jest najczęściej udziałem przedstawicielek płci pięknej – możliwe, że to właśnie z tego powodu pojawiło się wiele znanych dowcipów z typu: „kochanie, dziś nie mogę, boli mnie głowa”. I tutaj panie mają jak największą rację – rzeczywiście podczas napadu migrenowego nie byłyby w stanie robić cokolwiek, poza próbami zapadnięcia w leczniczy sen. Przede wszystkim cierpią kobiety w średnim wieku – szacuje się, że aż 25%!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.