Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna, Operacje medyczne

Leczenie operacyjne jamy ustnej czyli chirurgia stomatologiczna

Wysłane przez w 11 marca 2015 – 10:20

Stomatologia, ortodoncja, protetyka, to wszystko dotyczy naszych zębów, jamy ustnej, a tylko dlatego by nie tylko nasz uśmiech wyglądał zawsze w sposób imponujący, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Kolejną dziedziną stomatologii jest chirurgia stomatologiczna – szczękowa, i tu już mamy do czynienia z bardziej poważnymi zabiegami. Teoretycznie najprostszym z nich, i najczęściej wykonywanym zabiegiem będzie usuwanie zębów.

Operacja usunięcia skomplikowanie wrośniętego, zagnieżdżonego zęba nie jest w wielu przypadkach prostą sprawą. Bez operacyjnego działanie nie można by było pozbyć się nienadającego do leczenia zęba, jaki komplikowałby w przyszłości stan jamy ustnej. Leczenie operacyjne to odsłanianie zębów niemogących samodzielnie poradzić sobie z wyrznięciem. To również nie tylko zabieg mający na celu estetykę, ale zdrowie przede wszystkim. Operacyjnie chirurdzy szczekowi – stomatologiczni zajmują się leczeniem ropni oraz przetok twarzowych. To bardzo ważne zagadnienie mogące w przypadku nie leczenia mieć bardzo przykre konsekwencje. Chirurgiczne przygotowanie do dalszego leczenia stomatologicznego to zabiegi mające w przyszłości pozwolić na bezproblemowe leczenie naszego uzębienia.

chirurgia-stomatologiczna-zabiegCo jeszcze proponują nam zabiegi jamy ustnej?

Operacyjnie leczy się niedoskonałości warg, czy języka poprzez podcinanie i modelowanie. Ma to zarówno zdrowotny wymiar, jak i służyć osobą posiadającym zdeformowana jamę ustną poprawić swoje wady logopedyczne lub przygotowanie ich przed założeniem aparatu ortodontycznego.

Na czym jeszcze polega leczenie operacyjne jamy ustnej?

Usuwanie nowotworów łagodnych występujących w jamie ustnej, ale i niektórych złośliwych. Leczenie chorób warg i leczenie chorób nowotworopodobnych jamy ustnej, oraz usuwanie torbieli twarzowo szczękowych, a także jej zespołów bólowych. Leczenie operacyjne jamy ustnej to dość rozległy i skomplikowany temat. Każde z jego zagadnień musi być potraktowane indywidualnie, a tylko niektóre schematy można powielać w nielicznych przypadkach.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Leczenie operacyjne jamy ustnej czyli chirurgia stomatologiczna, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.