Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna

Nie lekceważ oznak osteoporozy!

Wysłane przez w 4 lutego 2014 – 20:09

Istnieje cała grupa chorób, na które jesteśmy narażeni w podeszłym wieku. Ludzie starsi często mają kłopoty ze zdrowiem, dotyka ich znacznie więcej schorzeń. Organizm jest już zmęczony ciągłą pracą, zniszczony przez nałogi. Jedną z takich częstych chorób jest, czyli znaczne osłabienie kości, które może prowadzić do ich łatwego łamania się.
Podatność na złamania jest niezwykle niebezpieczna dla osób starszych. W podeszłym wieku łatwo o utratę równowagi i upadek. Osoba chora na osteoporozę najprawdopodobniej w takiej sytuacji złamie sobie nogę lub rękę. Jednak dla niej jest to problem znacznie poważniejszy niż dla osoby młodej. Kiedy nasz organizm jest jeszcze w pełni sił, kości zrastają się szybko i bez żadnych powikłań.

stockvault-spinal-column96479
Nie lekceważ oznak osteoporozy!

U osoby starszej wygląda to zupełnie inaczej i najczęściej kończy się wizytą w szpitalu. Zaś szpital to takie miejsce, z którego trudno wyjść osobie w zaawansowanym wieku. Diagnozowane są u niej coraz to nowe choroby, a spadek odporności powoduje podatność na wszelkie zarazki. Jak widzimy osteoporoza to niezwykle poważne schorzenie. Powodować ją może picie alkoholu, palenie papierosów, niedobór witaminy D a czasami po prostu uwarunkowania genetyczne. Niezwykle ważnym czynnikiem jest także dieta.
Szczególnie szkodliwa jest dieta ubogo wapniowa. Dlatego aby uchronić się przed osteoporozą możemy skorzystać z fantastycznych możliwości jakie dają nam odżywki białkowe. Wzbogacą one naszą dietę w białko, uzupełnią jego braki i regularnie dostarczają nowych porcji. Warto się zainteresować odżywkami białkowymi szczególnie jeżeli znajdujemy się w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę. Dbanie o zdrowie to podstawa, nie wolno o tym nigdy zapomnieć.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.