Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna

Najważniejsze produkty zawierające witaminę D

Wysłane przez w 12 października 2015 – 09:09

Kiedy suplementować witaminę D?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie nasze możliwości są ogromne, jeżeli w grę wchodzi dbanie o zdrowie. Nie tylko możemy badać się pod każdym możliwym kątem, ale także jesteśmy w stanie dbać o to, żeby pomagać sobie od wewnątrz, za pomocą różnych środków i leków. Z całą pewnością w wielu przypadkach pomimo ogromnych starań co do dobrego odżywiania się, posiadamy różnego rodzaju niedobory, kiedy w grę wchodzą różne witaminy. Niedobory witamin są szczególnie powszechne wtedy, kiedy mówimy o witaminie D. Okazuje się, że występowanie witaminy D jest tak specyficzne, że trudno jest nam zapewnić jej stały poziom. W pożywieniu znaleźć możemy śladowe jej ilości, a zaspokoić potrzebowanie możemy dzięki promieniom słonecznym. Wiadomo jednak, że te bywają często zawodne.

Suplementacja zimą

Szczególnie w okresie zimowym możemy mieć mniejsze czy większe problemy z tym, żeby organizmowi zapewnić odpowiednią ilość witaminy D. Warto jednak pamiętać o tym, że zawsze mamy jakieś rozwiązanie i zawsze możemy uzupełniać witaminy. Występowanie witaminy D jest także w suplementach i jak najbardziej warto się na nie decydować szczególnie w okresie zimowym. Wtedy bardzo trudno jest o promienie słoneczne, jakie byłyby w stanie zapewnić odpowiedni poziom witaminy D. Zdecydowanie jest to o wiele lepsza opcja, aniżeli ryzykowanie tym, że nabawimy się niedoborów, jakie nie mają zbyt dobrego wpływu na nasz organizm i nasze samopoczucie.

Sprawdzaj poziom witaminy D

Koniecznie musimy jednak pamiętać o tym, że suplementy nie są czymś, co możemy zażywać według swojego widzimisię. Kiedy będziemy dawkować suplementy według własnego uznania, możemy narobić sobie sporych problemów. Zarówno niedobór, jak i nadmiar witaminy D są szkodliwe. Z tego powodu konieczne jest wykonywanie regularnych badań, żeby mieć wszystko pod kontrolą. Bez wątpienia dzięki temu będziemy mogli mieć całkowitą pewność, że suplementy nie będą nam szkodzić, a pomagać. Będziemy w stanie utrzymać poziom witaminy D na odpowiednio poziomie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.