Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna

Napięciowy ból głowy

Wysłane przez w 29 października 2016 – 06:03

U wielu pacjentów lekarze coraz częściej diagnozują napięciowy ból głowy. Na ogół pacjenci lokalizują go w okolicach czoła, skroni oraz tyłu głowy. Przez fachowców zatem jest on określany jako rodzaj pewnej obręczy, która uciska głowę pacjenta. Większość osób cierpiących na napięciowy ból głowy określa to jako tępy oraz bardzo uporczywy. Na ogół jednak nie jest on bardzo intensywny. Problem jednak polega na tym, że może się on utrzymywać nawet do kilku tygodni. W niektórych przypadkach występują kilkudniowe przerwy w bólu. Na ogół jednak szybko on powraca. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że dla wielu pacjentów napięciowe bóle głowy są bardzo kłopotliwe i znacznie utrudniają co dzienne funkcjonowanie.

 

Przyczyny napięciowych bólów głowy

Zdaniem wielu ekspertów przyczyn napięciowego bólu głowy jest wiele. Z najnowszych badań wynika jednak, że do najczęstszych możemy zaliczyć przemęczenie i stres. Jak wiemy bowiem, to w dużym stopniu powoduje niedobory magnezu, który może znacznie pogłębiać problem. Nie bez powodu zatem z roku na rok coraz więcej osób cierpi na ten rodzaj bólu głowy. Zmęczenie, stres oraz niezdrowy styl życia to problem większości z nas. W wielu pacjentów jako główną przyczynę takiego bólu podaje się zbyt długie napięcie mięśni szyi oraz kręgosłupa. Najczęściej jest to spowodowane długą pracą przed komputem każdego dnia. Powinniśmy wiec pamiętać, jak ważne jest co godzinne stawanie od komputera w przypadku siedzącej pracy.

 

Jak walczyć z bólem?

Dla wielu pacjentów ten rodzaj bólu głowy bywa bardzo uporczywy. Pomimo, iż często nie jest on zbyt intensywny potrafi on utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Wielu pacjentów głownie z tego powodu szuka ratunku w lekach przeciwbólowych. Eksperci jednak ostrzegają, że najważniejsze znaczenie w walce z tym bólem może mieć zmiana trybu życia. Otóż powinniśmy więcej odpoczywać oraz dbać o prawidłową dietę bogatą w wszelkie witaminy oraz minerały. Ważny jest także codzienny ruch w jakiejkolwiek formie. Regularna aktywność fizyczna pozwala nam na rozluźnienie naszych mięśni po ciężkim dni siedzącej pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.