Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Lekarstwa, Medycyna

Profilaktyka infekcji pochwy

Wysłane przez w 4 sierpnia 2014 – 06:54

Objawy infekcji pochwy bywają niezwykle uciążliwe. Mowa tu między innymi o swędzeniu pieczeniu, bólu odczuwanym podczas współżycia czy w czasie korzystania z toalety. To wszystko sprawia, że dyskomfort jest naprawdę bardzo duży. Nieleczone infekcje pochwy mogą zaś wywołać naprawdę poważne konsekwencje. Z tego powodu należy podejmować kroki, które pomogą zapobiec zapaleniu pochwy. Szczególnie dotyczy to kobiet mocno podatnych na tego typu infekcje.

Profilaktyka obejmuje tutaj szereg różnych zasad. Po pierwsze higiena. To oczywiste, że należy codziennie zmieniać bieliznę. Ważne jest jednak również to jakiej bielizny używamy. Szczególnie w takim wypadku polecana jest bielizna z naturalnych tkanin, takich jak bawełna. W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych pozwala ona skórze swobodnie oddychać. Po skorzystaniu z toalety należy pamiętać o właściwym kierunku podcierania się. Wiele kobiet podciera się od odbytu w przód, to błąd, który bardzo często prowadzi do przeniesienia bakterii i pasożytów.

Bardzo ważne jest także to z jakich kosmetyków korzystamy. Powinny to być kosmetyki pozbawione alkoholu czy innych podrażniających substancji, które mogłyby powodować stan zapalny. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki, które pozwalają zachować właściwe pH pochwy. W przypadku niektórych kobiet sprawdzają się kosmetyki o odczynie zbliżonym do pH pochwy, jednak nie u wszystkich.

Mowa tu o tzw. kwasie mlekowym. O wiele ważniejsze jest bowiem to, aby zamiast kwasu mlekowego znajdowały się znajdowały się w nim bakterie, które owe kwasy produkują. Są to tzw. pałeczki kwasu mlekowego. W profilaktyce jest bardzo ważne to, aby dbać o właściwą mikroflorę bakteryjną całego organizmu. Z tego powodu tak często zalecane przez specjalistów jest przyjmowanie probiotyków doustnych albo globulek dopochwowych jak Albothyl.

W tym wypadku również najlepsze efekty przynoszą te, które zawierają pałeczki kwasu mlekowego. Szczególnie zalecane są one w okresie letnim, kiedy mamy skłonności do podrażnień, częściej korzystamy z publicznych basenów i toalet, jak też tuż pod odbyciu kuracji antybiotykowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.