Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna

Jak uzyskać białe zęby – kampanie społeczne stomatologii

Wysłane przez w 2 marca 2014 – 08:32

Nowoczesny świat pokazuje jak wiele zmienia się w naszym sposobie życia, postrzegania wartości. Obecnie bycie pięknym to już nie tylko dbałość o odpowiednią zbilansowaną dietę, figura odpowiadająca kanonom mody, ale to również nienaganne uzębienie, które zdobi naszą twarz pozwalając na niezwykły uśmiech, którym czarujemy i zaskakujemy ludzi wokół.

Obecnie dostępność do specjalistów takich jak dentyści jest znacznie większa w większych i mniejszych miejscowościach odnaleźć można przychodnie dentystyczne na każdym kroku. Jednak nie zawsze taki stan faktyczny przekładał się na zdrowie naszych zębów. Jeszcze kilka lat temu statystycznie co kilka lat zaglądaliśmy do dentysty, profilaktyka była na dość niskim pułapie. Obecnie dzięki prowadzonym kampaniom społecznym, przekonaliśmy się, że zdrowe zęby świadczą o naszej higienie osobistej w równie wysokim stopniu, co inne czynniki.

Dbałość o zęby od mleczaków

Profilaktykę warto zaczynać od najmłodszych lat, na rynku odnaleźć można wiele produktów przeznaczonych już dla noworodków, szczoteczki do dziąseł, pasty smakowe dla maluchów, produkty, które powodują wybielanie zębów, utrzymanie odpowiedniego Ph w ustach bez narażania szkliwa na erozję, czy ścieranie. Zachęca się także rodziców do dbałości o lakowanie pierwszych ząbków dziecka, dzięki czemu nie pojawiają się dziury i ubytki, które często mają także ogromny wpływ na zęby już stałe.

Wpajając maluchom, że codzienne szczotkowanie zębów minimum rano i wieczorem odgrywa bardzo znaczącą rolę, uczymy ich od najmłodszych lat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech na długie lata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak uzyskać białe zęby – kampanie społeczne stomatologii, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.