Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Pielęgnacja urody

Problem z łamliwymi paznokciami

Wysłane przez w 26 lutego 2014 – 20:16

Niestety nie każda kobieta ma piękne, zdrowe paznokcie. Nie jest to tylko kwestia nieodpowiedniej pielęgnacji, ale i pewnych uwarunkowań genetycznych.
Tak jak wszyscy nie jesteśmy idealnie piękni, mamy zdrowe paznokcie, proporcjonalni i zgodni z obowiązującym kanonem urody. Oczywiście dzięki temu jesteśmy różni, inni i wyjątkowi. Jednak nie ma co ukrywać – dla jednych natura i genetyka były bardziej łaskawe, dla innych niestety nie. Kobiety wciąż starają się poprawić ewentualne błędy natury. Jest to w dużym stopniu tak zwana walka z wiatrakami, czasem jednak daje wymierne efekty. Bez wątpienia można poprawić na przykład stan paznokci. Nawet łamliwe paznokcie mogą wyglądać pięknie i zdrowo, trzeba tylko odrobinę cierpliwości, samozaparcia i oczywiście pieniędzy. Zainwestować można na sam początek w różnego rodzaju odżywki i lakiery z odżywkami. Mogą one sprawić, że będziemy mieć mocne paznokcie, które  nie będą się tak często łamały i rozdwajały. Nie jest to jednak produkt o nadzwyczajnych właściwościach, który poprawi stan naszych paznokci z dnia na dzień i zmieni je nie do poznania. Trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość i wytrwale czekać na efekty. Efekty mogą być dobre, ale nie rewelacyjne, wszystko zależy od początkowego stanu naszych paznokci.

stockvault-catching-the-sky112175

Tipsy żelowe lub akrylowe

Dla tych pań, które zdecydowanie nie chcą czekać poleca się tak zwane tipsy. Możliwe jest założenie tipsów żelowych bądź akrylowych. Ich cena jest dość podobna, różnią się jednak właściwościami. Tipsy żelowe wyglądają mniej naturalnie i nie można ich malować innymi, kolorowymi lakierami. Jednak mają też znaczącą zaletę – są łatwiejsze do nałożenia i do zdjęcia. Wystarczy z myć się specjalnym zmywaczem do paznokci i po sprawie. Tipsy akrylowe wyglądają znacznie lepiej i naturalniej. Przede wszystkim są cieńsze. Za to by je zdjąć, trzeba je spiłować, co osłabia naturalna płytkę. Dodatkowo, kosmetyczki twierdzą, że tipsów nie powinno się nosić non stop przez kilka lat. Należy robić przerwy, gdyż i tak już łamliwe paznokcie, przykryte tipsem, nie oddychają. Stają się przez to jeszcze słabsze cieńsze. Tipsy są zatem sprawdzonym sposobem na ładne dłonie, trzeba je jednak stosować z umiarem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.