Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Stomatologia

Sprawdzony stomatolog poszukiwanym lekarzem specjalistą

Wysłane przez w 26 października 2017 – 10:19

Stomatolog to popularne określenie lekarza dentysty. Stomatolodzy zajmują się przede wszystkim leczeniem patologii zębów, przyzębienia, błony śluzowej oraz innych tkanek zlokalizowanych w obszarze jamy ustnej oraz stawu rzuchwowo – skroniowego.

Pierwszy znany współczesnemu człowiekowi przypadek leczenia stomatologicznego miał miejsce już około 14 tysięcy lat temu. W odnalezionym szkielecie żyjącego w tamtych czasach młodego mężczyzny zachowały się ślady wydrapywania zmian próchniczych w jednym z zębów trzonowych.

Na ratunek zębom

Obecnie stomatolodzy to wykształceni, wysoko wykwalifikowani specjaliści oferujący społeczeństwu szereg usług lekarskich. Pacjenci mogą u dentystów dokonać przeglądu uzębienia, otrzymać instrukcje pozwalające na utrzymanie dobrego poziomu higieny jamy ustnej, usunąć kamień nazębny czy też dokonać wypełnienia ubytków próchnicowych. U stomatologa możemy również dokonać leczenia kanałowego – specjalnej procedury, podczas której usuwa się dotkniętą zmianami patologicznymi miazgę z kanałów i komory zęba, a następnie wypełnia się je, po uprzedniej dezynfekcji, wybranym materiałem (dobrym przykładem jest tu stosowana szeroko w gabinetach stomatologicznych gutaperka). Do innych usług dentystycznych możemy zaliczyć:

  • ekstrakcję zęba, zarówno jedno jak i wielokorzeniowego
  • leczenie powstałych na błonie śluzowej jamy ustnej zmian chorobowych,
  • zaopatrzenie złamanej żuchwy bądź szczęki,
  • nacięcie powstałego ropnia wraz z odpowiednim drenażem i założeniem opatrunku,
  • kiretaż – czyli oczyszczanie kieszonek przyzębienia z naleciałego tam kamienia nazębnego.

Komfort i wygoda

Obecnie wszystkie zabiegi stomatologiczne są wykonywane szybko i bezboleśnie. Jest to możliwe dzięki postępowi nauki, który zaowocował powstaniem wielu rodzajów preparatów umożliwiających znieczulanie pacjentów. Możemy wśród nich wymienić przykładowo pospolite znieczulenie powierzchniowe czy aplikowane w postaci zastrzyku znieczulenie nasiękowe. Do bardziej zaawansowanych form ujarzmiania bólu należą znieczulenia przewodowe i śródwięzadłowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.