Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Asymetria przegrody nosowej

Wysłane przez w 9 lipca 2016 – 15:49

Wielu ludzi zmaga się ze wstydliwymi problemami, którymi krępują się odwiedzić lekarza. Ludzka psychika kryje w sobie wiele tajemnic i często skłaniać do zachowań nieracjonalnych dlatego niezwykle ważne są kampanie uświadamiające i edukacja pacjentów w dziedzinie zdrowia. Bardzo częstym zachowaniem jest bagatelizowanie objawów i traktowanie wizyty u laryngologa jako ostateczność. Niestety takie postępowanie jest głęboko niesłuszne, bowiem problemy zdrowotne mają to do siebie, że nieleczone z czasem tylko narastają. Właśnie dlatego należy przełamać wstyd i czym prędzej odwiedzić lekarza. Wstyd nie jest na miejscu, ponieważ lekarz pracujący od lat w zawodzie, naprawdę niejedno już widział i nawet najbardziej nieestetyczne uszkodzenia ciała go nie zaskoczą.

Wady przegrody nosowej

lekarz-laryngologii

Jednym z takich schorzeń są wady przegrody nosowej. Przegroda nosowa to chrząstka położona między oczodołami, oddzielająca lewy prawy przewód nosowy ( potocznie zwane dziurkami w nosie ). Może ona ulec zniekształceniom na skutek wad genetycznych a także, urazów i wypadków przebytych w dzieciństwie. Objawami uszkodzenia jest sapanie, trudności w oddychanie, a także częste zapalenia spojówek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wyżej wymienione schorzenie stanowi defekt estetyczny, zmieniający wygląd twarzy chorego. Taka osoba może wydawać się brzydsza i mniej atrakcyjna. Jak widać asymetria przegrody nosowej jest problemem z pogranicza takich dziedzin jak laryngologia, chirurgia i medycyna estetyczna.

Jak sobie radzić z takimi dolegliwościami ?

Obecnie istnieje wiele metod radzenia sobie z powyższą dolegliwością, zarówno w leczeniu zachowawczym jak i z pomocą pełnej interwencji chirurgicznej. Można smarować nos maściami zawierającymi sterydy które hamują wzrost tkanki. Istnieją też specjalne wkładki w formie rurek umieszczanych na noc w nozdrzach, które modelują chrząstkę i ułatwiają oddychanie. Czasami wykonuje się zabieg nastrzykiwania tkanki kwasem hialuronowym który zamyka naczynia krwionośne. W najpoważniejszych przypadkach nieodzowna okazuje się korekcja chirurgiczna.

http://proclinic.pl/oferta/konsultacja-laryngologa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.