Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Badanie USG w ciąży

Wysłane przez w 8 lipca 2016 – 17:43

Każda kobieta w ciąży jest poddawana kontrolnym badaniom USG, które w najbardziej precyzyjny sposób, pozwalają ocenić tempo wzrostu i rozwoju płodu. Bardzo ważne, okazują się być badania prenatalne w ciąży. Są one wykonywane w pierwszym i drugim trymestrze. Mają na celu wykluczenie wad rozwojowych, jak również ocenę ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu.

USG podczas przebiegu ciąży

aparat usg

Coraz więcej kobiet, decyduje się zatem na badania prenatalne USG 3d, które pozwalają na jeszcze dokładniejszą ocenę rozwoju dziecka. Te bardzo nowoczesne aparaty, pozwalają na dowolne obracanie obrazu dziecka na ekranie, dzięki czemu możemy zobaczyć płód w wielu przekrojach. Ponadto, przyszli rodzice decydują się bardzo często na badania aparatami 3d, gdyż daje im to możliwość dokładnego obejrzenia dziecka, co pozwala im zbliżyć się do niego, nawet w bardzo wczesnym etapie ciąży. Wiele gabinetów, oferuje swoim pacjentkom możliwość wydrukowania zdjęć, jak również przegrania filmiku z badania na płytę, która staje się niezwykłą pamiątką. Jak więc widzimy, badania nowoczesnymi aparatami, zyskują coraz większe grono zwolenników.

Inne rodzaje badań USG

Niezależnie, czy zdecydujemy się na badania prenatalne techniką 2, bądź też 3d, pamiętajmy, że najważniejsze jest ich wykonanie w odpowiednim okresie ciąży. Bardzo ważne jest również, aby kobiety będące w ciąży, a mające problemy z tarczycą, również raz na jakiś czas poddawały się badaniu USG tarczycy, gdyż nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem tego gruczołu, mogą być bardzo groźne dla rozwijającego się w łonie matki dziecka.

W przypadku stwierdzenia zmian w pracy tarczycy, niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich dawek hormonów, które pozwolą na uniknięcie problemów w rozwoju malucha. Widzimy zatem, jak ważne jest regularne wykonywanie badań w każdym trymestrze ciąży. Istotne są nie tylko badania ginekologiczne, ale także badania tarczycy, które możemy wykonać najpierw na podstawie prostych badań z krwi, a następnie potwierdzić wynik, za pomocą badania ultrasonograficznego w gabinecie endokrynologicznym.

http://proclinic.pl/oferta/usg/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.