Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Dieta i odchudzanie, Zdrowie

Czy brak apetytu u dziecka można poprawić suplementacją?

Wysłane przez w 9 listopada 2016 – 07:09

Brak apetytu u dziecka to problem, który pojawia się niezmiernie często. Wielu rodziców nazywa swoje dzieci żartobliwie – niejadaki. Jest to rzecz jasna bardzo częsta sytuacja i w zasadzie wielu rodziców uznaje, że nie jest to problemem. Skoro dziecko jest radosne, pełne energii i nie ma z nim żadnych problemów, nie jedzenie nie jest bardzo poważnym kłopotem. Owszem. W tym momencie można to tak oceniać, jednak trzeba wiedzieć, ze nie jest tak do końca. Brak apetytu u dziecka to sprawa, którą trzeba się zająć.

Brak apetytu u dziecka może mieć różne podłoże i na początku na to warto zwrócić uwagę Oczywiście brak apetytu może być związany z jakąś chorobą, która dziecko dotknęła, a jeszcze nie została odkryta, dlatego trzeba to po prostu sprawdzić. Jeśli dziecko jest zdrowe, trzeba sporjrzec na problem inaczej. Oczywiście częstym zarzutem dziecka jest stwierdzenie – tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście ma do tego prawo, jednak trzeba uznać wprost – apetyt czasami można pobudzić, a do jedzenia zachęcić. Warto to robić. Dla wielu dzieci najgorszymi produktami są te produkty, które są najzdrowsze. Z wielką przyjemnością i ochotą sięgają natomiast po chipsy czy też colę, czyli rzeczy, których raczej jeść i pić nie powinny.Rodzice w takiej sytuacji powinni zrobić wszystko, by tą sytuację odwrócić.

3339383301_8153c11d03_z

 

Nie można oczywiście zmuszać do jedzenia na siłę, ale można w dzisiejszych czasach przygotować dziecku takie potrawy, które będą smaczne a jednocześnie nie będą niezdrowe. Warto się o to postarać. Inspiracji można poszukać w książce kucharskiej, można także poszukać jej w sieci Internet. W sieci Internet można znaleźć wiele stron, na których mamy dzielą się takimi problemami i sposobami rozwiązania ich. Często bardzo skutecznie.Nie bez znaczenia jest także odpowiednia suplementacja. Istnieje wiele preparatów, które dziecko może zażywać, uzupełniając sobie stan witamin a jednocześnie poprawiając swój apetyt.

Braku apetytu nie można bagatelizować, ponieważ może on być początkiem poważniejszych chórów. Oczywiście wiele z nich może mieć związane z brakiem witamin i minerałów, czyli czegoś, co w pożywieniu przynajmniej powinno się pojawić. Warto o tym pamiętać i po prostu postarać. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak może się wydawać. Wielu rodziców, którzy poważniej podeszli do tematu, oczywiście nie mogą się pochwalić dziećmi, które zjadają wszystka ale bez wątpienia mogą się pochwalić dziećmi, które nie grymaszą przy jedzeniu rzeczy, które lubią.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.