Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Suplementy diety, Zdrowie

Co to cholesterol HDL i dlaczego powinniśmy go mieć dużo?

Wysłane przez w 7 listopada 2016 – 00:00

Powiadają, że cholesterol to cichy zabójca, który jest gotowy do uszkodzenia naszego serca i spowodowania zawału. Dlatego też powinniśmy dążyć do tego, aby mieć go jak najmniej w swoim ciele. Czy jednak każdy cholesterol jest zły? Czy też czasami jest tak, że istnieje dobra odmiana tej substancji?

Okazuje się, że tak i jest nią cholesterol HDL. Ta odmiana cholesterolu ma niebagatelny wpływ na to, w jaki sposób działa nasz organizm.

Cholesterol HDL i LDL – dwaj bracia

W przyrodzie cholesterol jest substancją składającą się z lipoprotein, których obecność pozytywnie wpływa na stan zdrowia naszego układu krwionośnego. Co za tym idzie – ryzyko zawału serca znacznie maleje.

Odpowiada za to cholesterol HDL, czyli high density lipids, zawierający liczne lipoproteiny w swoim składzie. Spożywanie produktów wpływających pozytywnie na jego produkcję pozwoli na odkorkowanie zatorów w sercu oraz żyłach, a także pozytywnie wpłynie na produkcję witaminy B, która powstaje pod wpływem światła słonecznego.

Natomiast złym odpowiednikiem cholesterolu HDL jest cholesterol LDL. Jego niska gęstość lipoprotein oraz duża zawartość tłuszczy sprawia, że tworzą się złogi na ściankach naszych naczyń krwionośnych. W efekcie może dojść do zatoru, a stąd prosta droga do zawału serca.

Co zawiera dobry cholesterol HLD?

Produkcją tego składnika zajmuje się nasze ciało, lecz cholesterol HDL można również znaleźć w mięsach ryb, pieczywie pełnoziarnistym oraz&nbsp

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.