Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Dieta i odchudzanie

Jak postępować w przypadku przeziębienia u noworodka?

Wysłane przez w 26 października 2016 – 13:46

Złapanie przeziębienia u noworodka posiada często pozornie niegroźne symptomy. Ulewanie pokarmu, lekki kaszel lub kichanie to zupełnie normalne zjawiska w życiu paromiesięcznego bobasa. Odporność ‘w powijakach’  jest na tyle słaba, że choroba  może wytworzyć się na przestrzeni paru godzin. Ważnym, aby znać zasady postępowania przy przeziębieniu dziecka. Istnieje kilka sposobów na to, aby nie dopuścić do złapania infekcji.

Organizm maluszka jest naturalnie chroniony przez probiotyki zawarte w mleku matki, jednak po szóstym tygodniu życia ich rola zaczyna maleć, przez co dziecko staje się łatwym celem dla drobnoustrojów chorobotwórczych.

Dlatego w kontaktach z maluszkiem należy zachować środki ochronne takie jak:

  • częste mycie rąk,
  • nieprzegrzewanie pomieszczeń
  • kategoryczne odcięcie od kontaktów z osobami chorymi.

Walka z najczęstszymi towarzyszami dziecięcych przeziębień, nie należy do najłatwiejszych ze względu na ograniczone możliwości młodego organizmu. Do tego symptomy infekcji są niejednoznaczne. O zatkanym nosie świadczą takie objawy jak trudności z oddychaniem, a także częste przerwy w celu złapania oddechu podczas karmienia piersią.

Sposobem na katar jest stosowanie gumowej gruszki lub specjalnych preparatów dla noworodków, jednak tylko po konsultacji z lekarzem. Podczas leżenia najlepiej umieścić dziecko na brzuszku – wydzielina sama wydostanie się z noska.

Przeziębienie u dziecka to częsty powód kaszlu

Jego objawami są szybkie łapanie powietrza, ruszanie skrzydełkami nosowymi oraz ogólne problemy z oddychaniem. W tym przypadku należy odwiedzić pediatrę w celu wykluczenia zapalenia płuc lub oskrzeli.

Przy wysokiej gorączce pomocnym jest przygotowanie nieco chłodniejszej od temperatury ciała kąpieli, a także zadbanie o poziom nawilżenia powietrza w dziecięcym pokoiku.  Podejrzewając przeziębienie u dziecka reagujmy szybko, aby infekcja nie przeinaczyła się w poważniejsze schorzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.