Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Dieta i odchudzanie, Zdrowie

Lecytyna – twój sposób na zdrowie

Wysłane przez w 27 października 2016 – 00:00

Lecytyna kojarzy się przede wszystkim z poprawą pamięci, a tym samym wydaje nam się, że przydatna jest tylko osobom starszym. W rzeczywistości jednak posiada o wiele więcej zalet. Można nawet powiedzieć, że jest ona wyjątkową substancją, ponieważ łączy dietetyczne, fizjologiczne i farmaceutyczne funkcje w jednym.

Składniki odżywcze zawarte w lecytynie

Lecytyna ma w sobie sporo witaminy B i przeciwutleniaczy, które odżywiają naszą skórę i włosy. Dzięki niej komórki naszego organizmu mogą funkcjonować prawidłowo. Często nazywana jest „pogromcą tłuszczu”, ponieważ wspomaga proces odchudzania i bierze udział w przemianie materii.

Ponadto zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, które niezbędne są do wytwarzania substancji przeciwzapalnych, tym samym ona wpływa na naszą odporność. Dba również o prawidłowy poziom cholesterolu w organizmie. Oczywiście jej cenną zaletą jest to, iż wpływa na poprawę koncentracji. Wiedzą o tym szczególnie młodzi ludzie, których czeka intensywny wysiłek umysłowy, np. podczas egzaminów na studiach.

Działanie lecznicze lecytyny

Warto wspomnieć, że lecytyna spożyta wraz z miodem ma lekko uspokajające działanie, dlatego jest polecana starszym osobom, które znajdują się w depresyjnych stanach. Swoje zastosowanie znajdzie także u ludzi aktywnych fizycznie, czy sportowców, gdyż pomaga zmniejszyć bóle stawów i pozbyć się kontuzji.

Lecytyna jest substancją naturalną, która znajduje się w naszym organizmie, jest częścią błon komórkowych, jednak warto pomyśleć o tym, by dodatkowo przyjmować ją w postaci suplementów diety. Często zapracowani i zagonieni od rana do wieczora zapominamy o tym, że zdrowie mamy tylko jedno i że musimy je wspomóc. Zanim jednak udamy się do apteki w celu zakupu jakichkolwiek produktów witaminowych skonsultujmy się ze swoim lekarzem. Pomoże on nam wybrać odpowiednie preparaty, które wesprą nasz organizm i stwierdzi, czego nam potrzeba.

W końcu nie chodzi o to, by brać obojętnie jakie witaminy garściami, a by skutecznie poprawić swoje samopoczucie i zminimalizować zagrożenie chorobami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.