Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Jak leczyć infekcje miejsc intymnych u kobiety?

Wysłane przez w 23 marca 2014 – 08:59

Ponad połowa kobiet przynajmniej raz w życiu ma problem z infekcjami układu moczowo-płciowego. W niektórych przypadkach infekcja nie daje żadnych objaw i kończy się tak samo szybko jak się zaczęła.

Istnieją jednak przypadki, w których pojawiają się różne objawy, takie jak:

  • swędzenie,
  • pieczenie,
  • upławy o różnej barwie i zapachu,
  • bóle podczas stosunku
  • oraz inne związane z miejscami intymnymi.

W przypadku, gdy takie symptomy się pojawiają należy bezzwłocznie udać się do lekarza ginekologa, który po przeprowadzeniu badań postawi diagnozę i zaproponuje odpowiedni sposób leczenia.

Co zazwyczaj stosuje się przy leczeniu zakażeń pochwy?

Infekcje intymne leczy się na kilka sposobów w zależności od dolegliwości jakie jej towarzyszą oraz poziomu zaawansowania rozwoju. Ginekolog może zaproponować w pierwszej kolejności stosowanie antybiotyków o szerokim spektrum działania. Niestety, substancje stosowane w antybiotykach mających tak szerokie działanie, wpływają negatywnie na florę bakteryjną organizmy, w tym tę, która odpowiada za prawidłowe działanie narządów rozrodczych. Z tego powodu, bardzo często przepisuje się dodatkowo bakterie probiotyczne, które pomagają utrzymać florę bakteryjną w całkowitym porządku.

Jeżeli infekcje pochwy powiązane są z dokuczliwymi objawami jak intensywne swędzenie lub pieczenie, lekarz proponuje wówczas stosowanie żeli i maści, które łagodzą te dolegliwości. Współczynnik pH tychże środków jest zbieżny z pH pochwy i jej okolic dzięki czemu są one bardzo bezpieczne w użytkowaniu.

Czas trwania kuracji

Leczenie, które ma za zadanie usunąć infekcje pochwy, może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Uzależnione jest przede wszystkim od stanu zaawansowania choroby. Im bardziej zaawansowany stan infekcji tym dłuższe i bardziej kosztowne może być leczenie. To właśnie z tego powodu, kobiety powinny przynajmniej raz w roku pojawiać się u swojego ginekologa, natomiast w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, które wymieniane były powyżej, należy bez wahania udać się do niego, żeby w ten sposób ograniczyć długość i uciążliwość naszego leczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.