Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Jak obniżyć koszty diagnozy poważnych chorób?

Wysłane przez w 30 czerwca 2014 – 17:42

Diagnostyka poważnych chorób kosztuje krocie, ze względu na stosowanie nowoczesnych technologii oraz wiedzy specjalistycznej. Krytyczny wydaje się też dostęp do innowacji. Publiczne placówki rzadko mogą utrzymać bardzo drogie urządzenia, a jeżeli już to robią terminy wizyt przeciągają się na kilkanaście miesięcy. Nie jest tajemnicą, że dla wielu osób to wręcz wyrok. Nie warto się jednak rozwodzić nad standardowymi kłopotami publicznej służby zdrowia. Lepiej zająć się elementami, umożliwiającymi zarządzanie kosztami leczenia we własnym zakresie. W artykule odkryjesz, jak można to zrobić profesjonalnie.

Narzędzia obniżania kosztów leczenia

Przeciętny człowiek ma szeroki dostęp do internetu, gdzie bez problemu można odkryć szereg poradników. Nie ufaj jednak portalom wykonanym amatorsko.

Kieruj się w stronę rad specjalistycznych gabinetów. Niestety w sieci trudno nauczyć się praktycznych umiejętności samoobserwacji. W takim przypadku przydałoby się odwiedzić gabinet na kółkach, w formacie rzetelnie wyposażonego autobusu. Darmowe konsultacje i diagnostyka zaskakują skutecznością, stwarzając okazję do nawiązania cyklicznej, w pełni profesjonalnej relacji między lekarzem wysokiej klasy, a pacjentem z dowolnego obszaru kraju.

Eventy medyczne to popularne narzędzie marketingowe w tym sektorze. Finansowane głównie funduszami unijnymi, prywatnym kapitałem lub pieniędzmi publicznymi. Potencjał obniżenia kosztów diagnozy poważnych chorób istnieje. Wykorzystaj go, udając się do gabinetów na kółkach z całą rodziną.

Zadbaj o własne interesy zdrowotne

Kolejnym pomysłem jest rejestracja na forach lekarskich określonych specjalizacji. Uważne monitorowanie symptomów choroby i pytania do fachowców, zadane na luzie pomogą ustalić, co ci dolega. Warto też zainteresować się wykupieniem długoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego w prywatnej placówce. Wystarczy często koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie, aby uzyskać dostęp do błyskawicznych konsultacji, laboratoriów, a także maszyn wysokiej klasy.

Przeprowadzenie szybkiej diagnostyki z pacjentem, znającym przynajmniej podstawy problemu wywołuje pozytywne skojarzenia w sensie prawidłowości leczenia. Oczywiście koszt diagnozy to jedno, a koszt leczenia drugie, dlatego warto mieć na wszelki wypadek dodatkowe oszczędności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.