Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Pamięć i koncentracja a właściwa dieta

Wysłane przez w 11 listopada 2016 – 19:10

Jeśli będziemy się zastanawiać nad tym, dlaczego mamy problemy z pamięcią i koncentracją, może się okazać, że naszym głównym problemem jest zła dieta. Kiedy będziemy starali się znaleźć jak najwięcej czasu na wykonanie naszych codziennych obowiązków, może się zdarzyć, że konieczność spożycia posiłku zepchniemy na dalszy plan.

W dodatku, kiedy już będziemy mogli pozwolić sobie na zjedzenie obiadu, czy też jakiejś przekąski, często w takiej sytuacji będziemy iść na łatwiznę, czyli na to, by zainwestować w szybkie dania. Te z kolei nie są zbyt zdrowe, bo zawierają mnóstwo kalorii, często są tłuste, przesolone, czy słodkie. Na próżno zaś szukać w nich wartościowych składników odżywczych, więc nie możemy się dziwić, że koncentracja i pamięć będą u nas szwankować.

Nowa dieta

Zatem najprostszym sposobem, by zaradzić takiej sytuacji, jest zmiana sposobu odżywiania się, nie tylko na bardziej zdrowy, ale przede wszystkim na taki, w jakim znajdą się odpowiednie produkty, mianowicie warzywa i owoce.

Często zdarza nam się zapominać, że najprostsze rozwiązania bywają najlepsze, a w dodatku, zakupienie jabłka i spożycie go w ciągu dnia nie będzie wcale kolidować u nas z tym, że nie mamy zbyt wiele wolnego czasu. Jabłka nie trzeba bowiem przyrządzać, wystarczy wyjąć i zjeść, zatem może to być najbardziej szybka i zdrowa przekąska, na jaką będziemy mogli sobie pozwolić.

Jednak to nie wystarczy, gdyż będziemy musieli także regularnie się odżywiać, a zarazem tak, by nie jeść tuż przed tym, jak będziemy chcieli położyć się spać. Jak wiadomo organizm będzie potrzebować nieco czasu, by przetrawić dostarczony pokarm, natomiast kładąc się spać bezpośrednio po jedzeniu, nie damy mu takiej możliwości. W konsekwencji mogą nam się śnić jakieś koszmarne sny albo w ogóle nie będziemy potrafili zasnąć. Szczególnie zaś warto pomyśleć o stosowaniu zdrowej i właściwej diety pod kątem pamięci i koncentracji, jeśli będzie się zbliżał termin ważnego dla nas egzaminu, na jakim zechcemy wypaść możliwie jak najlepiej.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.