Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Potężna moc soków do picia własnej roboty

Wysłane przez w 26 maja 2016 – 14:33

soki wyciśnięteZdrowe odżywianie stało się teraz bardzo popularne, a  przyrządzanie soków z warzyw i owoców jest jednym z jego elementów. 200 ml soku owocowego lub warzywnego może zastąpić jedną z zalecanych dziennych porcji owoców i warzyw. Szczególnie wartościowe są soki pite latem i jesienią, kiedy są najbogatsze w witaminy i minerały.

Dlaczego warto pić soki?

  • przede wszystkim spełniają dużą rolę odżywczą – poprawiają nie tylko metabolizm, ale również potrafią eliminować z organizmu toksyny,
  • zwiększają odporność,
  • poprawiają gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu

Większość ludzi woli soki owocowe. Są one smaczne i słodkie, a do słodkiego smaku jesteśmy przyzwyczajeni już od dziecka. Jednak trzeba wiedzieć, że naturalny sok owocowy często zawiera w sobie duże ilości cukru i kalorii, dlatego osoby będące na diecie, powinny wypijać 1 szklankę soku dziennie. Najlepsze są soki z jagód, wiśni, granatów, pomarańczy.

Najzdrowsze są jednak soki z warzyw. Nie każdy je lubi, bo  niektóre mają bardzo charakterystyczne smaki. Warto jednak je pić, bo przede wszystkim mają dużo mniej cukru i mniej kalorii niż soki owocowe, ale co najważniejsze zawierają mnóstwo błonnika, dzięki któremu czujemy się syci. Dlatego bardzo dobre są dla osób odchudzających się.

Jakie urządzenie wybrać do sporządzenia soku? Uważam, że  najlepsza jest nowoczesna wyciskarka. Wyciskarka Eujuicers pozwala uzyskać sok z popularnych warzyw i owoców, ale jako jedyna nadaje się do uzyskania soku z warzyw liściowych oraz ziół np. z natki pietruszki, liści szpinaku, pokrzywy czy mleczu.

Jak działa wyciskarka? Warzywa i owoce w pierwszym etapie robienia soku zostają bardzo dokładnie zgniecione i rozdrobnione, tak aby dalsza część wyciskania była jak najefektywniejsza. W drugim etapie wstępnie rozdrobniona masa przechodzi przez część miażdżącą. W trzecim etapie pozostałe lekko mokre części miażdżonych roślin zostają dociskane wprost na sito, dzięki czemu uwalniany jest sok. Jest to bardzo efektywny proces, w wyniku którego pozostaje bardzo mało odpadów.

Zakup wyciskarki jest inwestycją, ale warto poświęcić trochę więcej środków na zakup tego urządzenia. Wyciskanie soków tanim urządzeniem może nie dawać zadowalających rezultatów i w efekcie doprowadzi nas do całkowitego zaniechania wyciskania.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.