Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Problemy z trądzikiem a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Wysłane przez w 17 marca 2014 – 12:47

Czy osoby z cerą trądzikową mogą stosować tabletki antykoncepcyjne, aby poprawić wygląd skóry? Czy jest to bezpieczne dla naszego organizmu? Wiele pytań tego typu pada z ust młodych osób o globulki dopochwowe, które nie mają pewności czy ich wybór będzie skuteczny i słuszny.

Układ hormonalny w organizmie kobiety, a dodatkowe hormony dostarczane farmakologicznie w postaci globulek

Warto pamiętać, że gospodarka hormonalna w organizmach jest elementem różnorodnym, w jednych przypadkach nie oddziałuje w negatywny sposób w innych zmiany bywają bardzo problematyczne i nie do odwrócenia. Dlatego nim zdecydujemy się na hormony w jakiejkolwiek formie warto wykonać specjalistyczne badania które dadzą obraz zmian jakie pojawiają się w danym przypadku. Dobranie odpowiednich tabletek antykoncepcyjnych oraz globulek dopochwowych wymaga nie tylko wiedzy ale i znajomości rynku medycznego.

Niestety, wielu specjalistów nie zwraca na to uwagi, a młodym dziewczęta przepisywane są zbyt mocne globulki, co może zaburzać w dość poważny sposób gospodarkę hormonalną, obciążając nie tylko wątrobę, nerki i wiele innych narządów wewnętrznych, ale wpływa na poszerzające się grono osób bezpłodnych. Osoby z problemami z cerą bardzo często pojawiają się u ginekologów z prośbą o pomoc w złagodzeniu skutków tej choroby, jednak jeżeli nie jest to spowodowane dojrzewaniem, a niestety hormony nie poprawią stanu skóry, a wręcz przeciwnie, istnieje możliwość zaostrzenia się ropnych krost w obrębie twarzy.

Tabletki antykoncepcyjne są doskonałym środkiem zapobiegającym niechcianej ciąży, jednak osoby decydujące się na ich stosowanie muszą przyjmować odpowiednie dawki o wyznaczonej porze, kiedy jednak pojawi się decyzja o planowaniu ciąży warto wcześniej dokładnie sprawdzać stan organizmu, jego funkcjonowanie. Minimum 2 miesiące przed planowanym poczęciem warto odstawić wszelkie środki chemiczne, suplementy, czy globulki dopochwowe.

Nowoczesny świat niesie nam niezwykłe rozwiązania, możliwości jest wiele, dzięki tabletkom antykoncepcyjnym wiele problemów, jak choćby bolesne miesiączki, nieregularne cykle, czy choroby PCO zostają zminimalizowane. Jednak podobnie jak wiele zalet, wiele wad posiadają. Warto właśnie dlatego dokładnie analizować możliwości jakie zostają nam dane, rezygnacja z chemicznych dodatków w naszym organizmie, pozwala na właściwe działanie.

Informacji dostarczył Albothyl, producent globulek dopochwowych dla kobiet na problemy z infekcjami intymnymi. Więcej na tej stronie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Problemy z trądzikiem a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.