Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Dieta i odchudzanie, Zdrowie

Przyczyny wysokiego cholesterolu

Wysłane przez w 14 listopada 2015 – 13:54

Z wiekiem coraz więcej osób cierpi na podwyższony cholesterol i nie każdy będzie wiedzieć dlaczego tak się dzieje, jeśli w jego diecie nie zmienia się w zasadzie wiele na przestrzeni lat.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że cholesterol to nie jest taka przypadłość, z jaką przychodzi nam się mierzyć z dnia na dzień, chociaż nie zawsze jego wskaźnik musi się podnosić na przestrzeni lat. Niekiedy może to nastąpić w przeciągu kilku miesięcy, szczególnie zaś wtedy, gdy zaczniemy jeść więcej takich produktów, jakie będą właśnie się przyczyniać do tego, że będzie u nas występować wysoki cholesterol. Najczęściej powodem jego występowania, czyli tego złego cholesterolu, jest spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Śniadanie a cholesterol

Z pewnością wiele osób nie może sobie wyobrazić niekiedy śniadania bez jajecznicy, czy też obiadu bez kotleta schabowego, jednak to właśnie przez takie dania będzie u nas się cały czas pogarszać wskaźnik złego cholesterolu. Warto też pamiętać o tym, że równie szkodliwe będą dla nas wędliny, szczególnie zaś te, jakie są z natury tłuste, czyli chociażby boczek. Nie możemy też zapominać o tym, że często produkty zwierzęce przygotowuje się do zjedzenia w procesie smażenia.

W ten sposób nie dość, że samo mięso, czy jaja będą już dla nas szkodliwe, to jeszcze będziemy dokładać do tego kalorie i dodatkowy tłuszcz. Niekiedy smażąc mięso na oleju nie zwracamy specjalnej uwagi na to, że na przykład patelnia zaczyna się dymić, a tak naprawdę jest to sygnał, że w tym momencie powinniśmy odstawić patelnię z palnika i wymienić olej na świeży. Dymienie jest oznaką, że wytworzyły się szkodliwe dla naszego organizmu tłuszcze trans. Jeśli jeszcze dodamy do takiej diety małą aktywność fizyczną, to nie możemy się dziwić tak naprawdę, że podczas kolejnych badań, nasze wyniki będą dalekie od chociażby poprawnych.

Lepszy poziom cholesterolu

Zatem, jeśli będzie nam zależeć na tym, by jak najszybciej poprawić swój cholesterol, konieczne będzie zmienienie sposobu odżywiania się i to już najprawdopodobniej na stałe, szczególnie zaś wtedy, gdy będziemy mieć nadwagę i nie będziemy w średnim wieku, ale znacznie starsi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.