Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Medycyna, Sprzęt medyczny, Zdrowie

Refundowany sprzęt dla niepełnosprawnych

Wysłane przez w 9 lutego 2014 – 20:09

Ostatnie zmiany wprowadzone przez ministerstwo zdrowia w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia sprawiły, że każda osoba z problemami fizycznomotorycznymi będzie w stanie zakupić sprzęt dla niepełnosprawnych po preferencyjnej cenie. Wszystko to dzięki refundacjom, jakie załatwia NFZ z kasy państwowej i naszych podatków.

Czy jednak zawsze będzie opłacało się kupować tego rodzaju sprzęt dla osób niepełnosprawnych? Sprawdźmy, czy tak jest.

Sprzęt dla niepełnosprawnych refundowany przez NFZ ma swoje zalety

dentysta-przeprowadza-zabieg-stomatologiczny

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, ubiegać się o nowy sprzęt dla niepełnosprawnych mogą ubiegać się wszelakie osoby, nie tylko te posiadające orzecznictwo lekarskie o inwalidztwie.

Oznacza to, że wystarczy posiadać opinię lekarza, który stwierdzi, że będzie nam potrzebny odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.

Wystawienie przez niego pisemnego stwierdzenia upoważnia nas do dokonania zakupów w sklepach z zaopatrzeniem medycznym.

Oczywiście musisz pamiętać, że sprzęt dla niepełnosprawnych będziesz mógł kupić jedynie w wyznaczonych przez ministerstwo sklepach, które podpisały umowę z NFZ dotyczącą refundacji sprzętu rehabilitacyjnego.

Dlatego nie można tak po prostu wejść sobie do dowolnego sklepu i zacząć wybierać odpowiadający nam sprzęt dla niepełnosprawnych. Co więcej, nie padajmy złudnemu wrażeniu, że dofinansowanie zapewni nam zwrot wszelakich kosztów związanych z zakupem towaru. Chociaż zdarza się, że ministerstwo zapłaci całe kwoty w zamian za tani sprzęt, ten droższy zdecydowanie będzie wymagał wkładu własnego.

Czy zawsze opłaca się starać o dofinansowanie do sprzętu dla niepełnosprawnych?

Mogłoby się wydawać, że posiadanie dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego sprawi, że będziemy mieli znacznie niższe koszty zakupu. Jednak jak alarmują formy dostarczające zaopatrzenie ortopedyczne, podkreślają one, że częstokrotnie sklepy a także mniej uczciwi sprzedawcy skalują ceny do wyższych, aby w ten sposób zwiększyć swoje zarobki dzięki mitowi, że dzięki dofinansowaniu będziemy w stanie kupić znacznie tańszy sprzęt dla niepełnosprawnych.

Okazuje się, że kupowanie prywatnie sprzętu medycznego jest o wiele bardziej opłacalne, gdyż wtedy producent nie będzie próbował ugrać dodatkowych zysków.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.