Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Zdrowie

Sprawdź jak leczyć zapalenie pochwy!

Wysłane przez w 21 grudnia 2013 – 13:57

Waginoza czyli bakteryjne zapalenie pochwy

Pojęcie waginozy nie jest powszechnie znane, chociaż samo schorzenie, a właściwie infekcja bakteryjna bywa popularna wśród kobiet w każdym wieku. Wiele pań słysząc o rozpoznanej bakteryjnej infekcji kojarzy ja przede wszystkim z niewłaściwa higieną a uznając za wstydliwą nie chwali sie nią. W rzeczywistości bakteryjne zapalenie pochwy może pojawić się w wyniku całkiem niespodziewanych okoliczności nawet u pań dbających o higienę i prowadzących zdrowy tryb życia.

Skąd się bierze waginoza?

Oczywiście żeby doszło do zakażenia musza być spełnione dwa warunki. Jednym z nich jest wprowadzenie do organizmu chorobotwórczych bakterii, a drugi, to sprzyjające tym bakteriom środowisko. Mechanizm funkcjonowania flory bakteryjnej pochwy działa podobnie, jak w jelitach. Dobre bakterie wyściełają cała powierzchnię nabłonka zajmując jakby swoje przydzielone miejsca. W wyniku ich umierania pojawiają się puste przestrzenie, które mówiąc potocznie stanowią lokale do zasiedlenia dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Dobre bakterie można zniszczyć stosując na przykład niewłaściwe zapachowe mydła czy płyny do irygacji, które działając bakteriobójczo niszczą również tę dobrą florę. Zapalenie pochwy wywołane przez bakterie wymaga też kontaktu z nimi. W skrajnych wypadkach może to być efekt niewłaściwej higieny, ale dostarczyć ich też może partner seksualny, albo stosowane środki antykoncepcyjne.

Leczenie i konsekwencje zaniedbania

Leczenie waginozy nie jest skomplikowane, a preparaty, nawet te na receptę, można kupić za pośrednictwem Internetu. Na niektórych portalach lekarz specjalista udziela odpowiednich konsultacji, a po wypełnieniu formularza wywiadu przygotowuje odpowiednią receptę. Antybiotyk stanowi zazwyczaj skuteczny sposób na wszelkie objawy bakteryjnego zapalenia pochwy. Zaniedbanie choroby samo w sobie owocuje nieprzyjemnym samopoczuciem, wiążącym się z niemiłym zapachem, upławami, ale przede wszystkim sprzyja osłabieniu organizmu i dużej podatności na inne infekcje wywoływane przez drobnoustroje przenoszone drogą płciową. Nieleczony stan zapalny miewa także fatalne skutki u kobiet w ciąży, gdyż może prowadzić do jej powikłań.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.