Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Suplementy diety

Prawidłowe dawkowanie witaminy D dla dzieci

Wysłane przez w 29 lipca 2015 – 10:09 1 komentarz

Witamina D dla dzieci

Wiemy, że zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze, dlatego też z roku na rok rodzic są coraz bardziej wyczuleni, co jak zapewniają specjaliści też może być niebezpieczny. Musimy, bowiem pamiętać, że jest tak samo niebezpieczny, jak niedobór, a dotyczy to również witamin. Jeśli będzie ich zbyt mało będziemy mieć problemy ze zdrowiem, ale działa to też w drugą stronę nadmiar witamin też jest niebezpieczny dla zdrowie. Mówiąc o dzieciach musimy wiedzieć, że dieta dziecka musi być nie tylko bogata w najróżniejsze składniki mineralne, białka, czy węglowodany, ale również w same witaminy, szczególnie ważna jest witamina D. Jak pokazują badania wiele osób w Polsce cierpi z powodu niedoboru witaminy D w organizmie.

baby1

Dzieci i witamina D

Nie można zaprzeczyć, że jest ona ważna, a przede wszystkim dla dzieci, szczególnie tych małych, które urodziły się w miesiącach, gdy słonce jest rzadkością, a przecież witamina D to słońce, a dzieci urodzone w miesiącach zimowych nie mogą zaznać tego słońca, dlatego też rodzice dawkują swoim dzieci witaminę D zwykle w kropelkach,. Oczywiście ważne jest świadome dawkowanie witaminy D, aby nie przesadzić z jej ilością, bo jak już wspomniano nadmiar też może mieć bardzo negatywne skutki. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko było zdrowe, miało energię i nie cierpiało z powodu niedoboru tej cennej witaminy musimy świadomie układać dla niego dietę i podawać lekarstwa. Oczywiście nie można przesadzać, bo możemy sprawić, że problemy będą narastać. Niestety rodzice z reguły są nadopiekuńczy i czasem aż za bardzo chuchają nad zdrowiem swojego dziecka.

 

Zależy im na tym, żeby maluch zachował zdrowie przez długie lata, a w przyszłości, gdy będzie już dorosłym człowiekiem będzie przestrzegał zasad zdrowego trybu życia. Nie da się zaprzeczyć, że to dość istotna kwestia, jeśli mówimy o przyzwyczajaniu człowieka i nauce od dziecka pewnych zasad, może to zmienić różne kwestie w przyszłości. Rodzice, którzy zaniedbali te kwestie, mają naprawdę duży problem z dziećmi, które zwyczajnie nie rozumieją pewnych aspektów.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 komentarz »

 • mama pisze:

  więc nie smarujmy swoich pociech kremami z filtrem nagminnie i zawsze, niech słońce też je „poliże” – witamina D jest bardzo ważna i musi się jakoś przyswoić. Po sezonie na opalanie warto pamiętać o D-Vitum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.