Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Suplementy diety

Wnioski płynące z niedoboru witaminy D w organiźmie

Wysłane przez w 17 października 2015 – 17:03

Witamina D w zimie

Kiedy interesujemy się dbaniem o zdrowie i staramy się możliwie jak najlepiej działać, jak najlepiej dbać o nasz organizm, to zdecydowanie warto pamiętać o tym, że w wielu przypadkach dbanie jest różne zależnie od pory roku. Bez wątpienia inaczej powinniśmy dbać o siebie w lecie, a inaczej w zimie. Wpływa na to wiele czynników. Niesamowicie istotne jest to, żebyśmy w sezonie zimowym, gdy nasłonecznienie jest na nieco gorszym poziomie, dbać o poziom witaminy D w naszym organizmie i starać się, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie pojawia się niedobór witaminy D. Bez wątpienia o ile w lecie często o witaminę D nie musimy się martwić, o tyle zimą często zauważa się niedobory.

Jak dbać o witaminę D?

Zdecydowanie warto byłoby dbać o siebie, o zawartość witamin w naszym organizmie. Jako, że niedobór witaminy D to, coś czego często na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie zauważyć, to jak najbardziej warto byłoby zdecydować się na to, żeby regularnie się badać. Dzięki temu możemy mieć odpowiednią kontrolę nad tym, jak ma się nasz organizm i jaki obecnie jest poziom witaminy D. Regularne badania sprawią, że będziemy w stanie odpowiednio interweniować i kiedy tylko będzie taka potrzeba, będziemy mogli zastosować suplementację, jaka pozwoli na przywrócenie odpowiedniego jej poziomu.

Sprawdzaj poziom witaminy D

Niestety, ale nawet, gdy okazuje się, że udało nam się unormować poziom witaminy D w naszym organizmie, absolutnie nie powinniśmy zostawiać tego samego sobie, ponieważ owy poziom to coś, co zmienia się w czasie. Pomimo tego, że obecnie sytuacja może być naprawdę zadowalająca i poziom może być w odpowiednich granicach, wcale nie możemy być pewni, że tak samo będzie w kolejnych tygodniach. Dlatego też jak najbardziej warto byłoby decydować się co jakiś czas na to, żeby poddawać się badaniom. Naprawdę nie wymagają one od nas zbyt wiele, a ich wykonywanie to coś, co będzie w stanie bardzo nam pomóc i dzięki nim poziom witaminy D w naszym organizmie zawsze będziemy mieć pod pełną kontrolą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.