Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Suplementy diety

Żyj zdrowo z witaminami

Wysłane przez w 16 sierpnia 2015 – 16:00

Żyj zdrowo z witaminami

Witaminy to bardzo ważny element naszej diety. Choć są one kluczowe dla dobrego samopoczucia oraz dobrego życia to i tak większość osób nie dba o nie należycie. W praktyce obserwujemy sytuację gdzie ludzie wybierają dietę niekoniecznie korzystną dla ich zdrowia nie zdając sobie sprawy, że może to mieć opłakane konsekwencje. Na szczęście można to zmienić za sprawą jedzenia witamin.

Witaminy na co dzień

food14Aby zadbać o nasze zdrowie należy postawić na codzienne jedzenie witamin. Najlepiej jest zorganizować własną dietę w taki sposób, że witaminy będą stanowić jej fundamentalny komponent. Oczywiście zaraz pojawia się pytanie gdzie znajduje się witamina D albo witamina C. Na szczęście do naszej dyspozycji jest bardzo bogata literatura dietetyczna z której dowiemy się gdzie znaleźć witamy i jakie są ich właściwe proporcje.

Witamina D

Jedną z istotnych witamin o której dostarczeniu należy pamiętać cały czas jest witamina D. Ta witamina jest dostępna przede wszystkim w produktach rybnych. Kupując regularnie takie ryby jak łosoś, makrela, dorsz czy śledź możemy być pewni, że nasz organizm nie będzie miał mało witaminy D. Ta witamina jest kluczowa dla naszego zdrowia ponieważ gwarantuje mocne kości oraz zdrowie mięśnie i komórki nerwowe.

Organizacja diety

Oczywiście witamina D to nie wszystko. Nasz organizm musi być zaopatrzony w szereg innych witaminy jak choćby witamina C lub B2. Dlatego też niezbędne jest podejście w sposób strategiczny do organizowania diety. Takie podejście (oparte o profesjonalną wiedzę) pozwoli nam na stworzenie zrównoważonej diety, która dostarczy nam wszystkich potrzebnych makro i mikroelementów. Oczywiście należy być gotowym na to, że przestawienie się na nową dietę zajmie trochę czasu i dlatego tak wskazana jest cierpliwość.

Korzyści

Troska o witaminy w diecie przyniesie nam z pewnością szereg korzyści. Po pierwsze, będziemy jeść smaczniej i lepiej. Po drugie, nasz organizm będzie lepiej się miał a my będziemy bardziej odporni na wirusy i choroby. Więcej wiadomości odnośnie witaminy D znajduje się tutaj.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.