Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Dieta i odchudzanie, Zdrowie

Dlaczego tyle się mówi o cholesterolu?

Wysłane przez w 13 października 2016 – 00:03

Organizm ludzki przestaje być zagadką z medycznego punktu widzenia. Naukowcy wiedzą, jak poprawiać zdrowie i niekoniecznie stosować przy tym leczenie farmakologiczne. W wielu przypadkach wystarczy zmiana dotychczasowego stylu życia, co bywa jednak zadaniem najtrudniejszym.

Wprowadzanie pozytywnych zmian do życia

O cholesterolu mówi się często, ponieważ mamy jego dwa poziomy, a mianowicie dobry i zły. Cholesterol HDL, uważany za pozytywny dla organizmu usuwa złogi negatywnego cholesterolu LDL, tym samym ograniczając ryzyko szerokich chorób serca.

Cholesterol daje się stosunkowo łatwo kształtować dietą, zdrowym stylem życia, suplementacją dietetyczną. Wystarczy zatem zmienić dotychczasowe, negatywne nawyki, aby wyzwolić się z ryzyka wystąpienia groźnych chorób, tj. miażdżyca.

Czy wiesz, że choroby serca zabijają najwięcej ludzi na całym świecie? Wysoki poziom złego cholesterolu wiąże się zazwyczaj z takimi sprawami, jak otyłość, palenie papierosów, stosowanie innych używek, zero aktywności fizycznej, dieta przesycona tłuszczami nasyconymi, itp. Jak widać zły cholesterol to nie jedyna wada takiego stylu życia.

Człowiek coraz bardziej otyły, funkcjonujący na co dzień w powyższy sposób nie ma zupełnie energii do wykonywania zadań, jego ciało z trudnością się regeneruje, itp. Współczesna medycyna straszy wysokim poziomem cholesterolu, ale nie tylko o niego chodzi. Czasami trzeba ludzi zmotywować do spojrzenia na siebie. Zawał w wieku trzydziestu lub czterdziestu lat to po prostu porażka, której da się precyzyjnie zapobiegać. Diety lekkie, aktywność fizyczna to znacznie lepsza perspektywa od leżenia w szpitalach, prawda?

Skąd czerpać właściwe inspiracje?

Po pierwsze zrób badania krwi i oceń swój obecny stan zdrowia. Po drugie zacznij minimalistycznie ćwiczyć, a po trzecie zrezygnuj, jak najszybciej ze złego tłuszczu, przerzucając się na dobry, pochodzenia roślinnego, wywodzącego się z ryb, itp. Zmiana diety nie musi wcale oznaczać pogorszenia warunków smakowych, a wręcz przeciwnie. Cholesterol LDL ma tendencję do zatykania tkanek organizmu, a jeżeli nie równoważy go cholesterol HDL, wtedy istnieje szansa, że choroby serca zaatakują cię szybciej niż myślisz.

Warto dbać o siebie

Weź sobie rady z artykułu do serca, zacznij poważnie podchodzić do codziennych decyzji dietetycznych, a pożyjesz długo i szczęśliwie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.