Medycyna »

14 kwietnia 2017 – 15:32 |

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.
Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do …

Read the full story »
Kosmetyka

Wszystko, co dotyczy kosmetyków oraz pielęgnacji urody przy pomocy produktów kosmetycznych.

Medycyna

Zaawansowane tematy z medycyny: leczenie chorób lekarstwami, zabiegi i operacje lekarskie, a także sprzęt medyczny.

Sprzęt medyczny

Sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wspierający leczenie urazów i kontuzji, a także ułatwiający życie osobom niepełnosprawnym.

Suplementy diety

Wszelkie leki wydawane bez recepty, a także witaminy oraz ekstrakty z roślin mające poprawić zdrowie i samopoczucie.

Lekarstwa

Wszystko, co dotyczy leczenia przy pomocy leków wydawanych przez lekarza: od syropów po zaawansowane suplementacje i farmakologię.

Główna » Dieta i odchudzanie, Zdrowie

Zdrowe odżywianie uwzględniające cholesterolemię

Wysłane przez w 13 października 2016 – 15:50

W obecnych czasach człowiek nie odżywia się zdrowo. Żyjemy w społeczeństwie, w którym liczy się tyko praca i kariera zawodowa. Wiele osób, bynajmniej nie tyko te, które pracują za najniższą pensję krajową, spędza w swoim biurze nawet po kilkanaście godzin dziennie. Dzięki temu osoby te mają pieniądze na swoje utrzymanie, a nawet wystawne życie, ale niekoniecznie zdrowo się odżywiają, ponieważ nie mają na to czasu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby , gdyby gotowało się samemu, bo wtedy się ma pewność, że żywność będzie zdrowa i jakie są w niej składniki.

Jak jest w rzeczywistości?

Niestety rzeczywistość jest dużo mniej kolorowa. Cała masa ludzi odżywia się gdzieś w barach szybkiej obsługi, które takie hasła, jak zdrowa żywność, czy dieta na cholesterol znają, ale co najwyżej z mediów i z gazet. Trudno takie jedzenie uznać za zdrowe, chociaż zwykle rzeczywiście jest bardzo smaczne. Do jego przyrządzania wykorzystywany jest jednak tłuszcz: i to wielokrotnie ten sam.

Przez to nie tylko ryzykujemy w przyszłości choroby związane ze wzrostem cholesterolu we krwi, ale nawet możemy zachorować na raka. Już dawno bowiem naukowcy powiązali fakt smażenia w dużych ilościach tłuszczu z ryzykiem wystąpienia tej groźnej choroby. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie obróbki termicznej tłuszczu zaczyna się on utleniać a przez powstają związki, które mogą odpowiadać za powstawanie raka w organizmie.

Nie tylko żywność

Na nasze zdrowie wpływa nie tylko sposób odżywiania się, ale też inne czynniki, chociaż może już trochę mniej ważne. Ludzie, którzy dużo pracują, szczególnie na bardziej odpowiedzialnych stanowiskach również się bardzo stresują. Przez to zaczynają spać gorzej. Pojawia się problem z bezsennością.

Albo taka osoba nie może długo zasnąć, albo budzi się w nocy i potem już tylko drzemie. Ze wszystkimi takimi zjawiskami trzeba walczyć: znaleźć swój sposób na stres, zacząć się zdrowiej odżywiać. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić nawet nie wzrostem cholesterolu we krwi, ale ogólnie podupadaniem na zdrowiu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Zostaw komentarz!

Dodaj swój komentarz albo trackback ze swojej strony. Również możesz Comments Feed przez RSS.

Przestrzegaj netykiety, nie spamuj i dobrze się baw.

Możesz użyć tych tagów:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ten blog obsługuje Gravatary. Jeśli chcesz posiadać własnego, zarejestruj się na Gravatar.